Proběhlo krajské kolo Ekologické olympiády

Autor: Milionová Hedvika <milli(at)gymcheb.cz>, Téma: Biologie, Vydáno dne: 05. 05. 2017

Ve dnech 3.-4.5.2017 proběhlo v prostorách Gymnázia Cheb krajské kolo Ekologické olympiády, naši studenti se opět umístili na stupních vítězů.:-)

Soutěže se zúčastnilo pět družstev z různých středních škol Karlovarského kraje. Všechny čekal dvoudenní soutěžní maraton, v němž museli účastníci prokázat jak své teoretické znalosti z oblasti ekologie, tak schopnost zpracovat konkrétní úkol šitý na míru přímo v terénu. Po absolvování celé soutěže účastníci společně zasázeli květinový záhon, který bude sloužit jako zdoj potravy pro motýly.

 

Nejúspěšnějším družstvem se stalo družstvo Gymnázia v Ostrově, druhé byly studentky z Gymnázia v Aši, třetí příčka s minimálním odstupem tří bodů patřila domácím - tedy družstvu Gymnázia Cheb, čtvrté se umístily studentky Střední lesnické školy ve Žluticích a na pátém místě skončilo družstvo Gymnázia a obchodní akademie z Chodova.

 

Soutěž rozhodně nebyla jednoduchá a všem patří velká gratulace a dík za odvahu, že se do letošního prvního ročníku přihlásili. Doufáme, že si odvezli kromě cen i příjemné vzpomínky a nové poznatky a vrátí se v dalším kole, které se uskuteční na podzim příštího školního roku.