Připravovaný zájezd do Anglie - červen 2018

Autor: Hanzalová Alena <hanzalo(at)seznam.cz>, Téma: Anglický jazyk, Vydáno dne: 05. 09. 2017V letošním školním roce je možné zúčastnit se poznávacího zájezdu do Anglie. Ředitelem školy byl schválen termín 23.6.-28.6.2018.

Zájemci se mohou předběžně přihlásit osobně u. A. Hanzalové v B0106, kde dostanou tištěný program zájezdu nebo emailem na: hanzalova@gymcheb.cz

V přihlášce, prosím, uvádějte celé jméno, třídu a funkční a používaný email - bude používán pro následnou komunikaci.

Termín předběžné přihlášky do 2.10.17 - program viz níže

 
 
6 denní zájezd ( CK K tour)

Termín:           23.6. - 28.6.2018

Doprava:           luxusním autobusem. Odjezd 1. den v ranních hodinách, návrat 6. den ve večerních hodinách ( místo odjezdu a příjezdu od Gymnázia Cheb).

Ubytování:       3 x  v anglických rodinách.

Stravování:      z vlastních zdrojů. V anglických rodinách bude poskytnuta 3 x snídaně a večeře (3 polopenze). Občerstvení  (káva, čaj a limo) bude možné zakoupit v autobuse za  Kč.

Program:

1. den                  průjezd SRN, Belgií do Francie.

2. den                  v ranních hodinách Eurotunnelem nebo trajektem přes kanál La Manche do Anglie. Příjezd do Yorku - pěší prohlídka města s největší gotickou katedrálou v zemi, unikátní historické centrum, zbytky hradu a městských bran. Odjezd na ubytování do anglických rodin.

3. den                  po snídani odjezd do Durhamu - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Anglie, návštěva monumentální katedrály. Přejezd do půvabného městečka Alnwick k prohlídce majestátního hradu (zde se natáčely filmy s Harry Potterem). Zastávka u Hadriánova valu - památka na římskou vládu na ostrově. Návrat na ubytování do anglických rodin.

4. den                  po snídani návštěva přírodně zajímavé jezerní oblasti Lake District, turistické středisko Keswick se zajímavými zelenými domy je položeno na břehu nejkrásnějšího jezera oblasti Derwenwater. Vyhlídková jízda podél největšího jezera Windermere. Návrat na ubytování do anglických rodin.

5. den                  po snídani odjezd do Londýna k prohlídce pamětihodností - Big Ben s parlamentem, Westminster Abbey, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Downing Street, muzeum voskových figur Madame Tussauds, Piccadilly Circus a další. Večer odjezd k Eurotunnelu nebo na trajekt.

6. den                  průjezd Francií, Belgií a SRN. Návrat do ČR.

Cena:              7 990

V ceně je doprava včetně Eurotunnelu (trajektu), pojištění cestovní kanceláře, pojištění léčebných výloh v zahraničí, odpovědnosti za škodu, úrazové pojištění rozšířené o storno, průvodce, ubytování v anglických rodinách a 3 polopenze. V ceně není vstupné do objektů. Na vstupy do objektů doporučujeme směnit cca 85 GBP (do 18 let) / 95 GBP (přes 18 let).

Platba:                hotově, složenkou, bankovním převodem nebo fakturou (např. příspěvky organizací). Termín pro zálohu a doplatek dle domluvy.

Upozornění:     platnost pasu musí být minimálně ještě 6 měsíců po datu vjezdu do Anglie! Zájezd splňuje pokyny ministra školství k výjezdům základních a středních škol do zahraničí.