Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Počet zobrazených článků: 28 (z celkem 28 nalezených)

Poděkování a přání
(Anderle Jan, PEK, 07.04.2014)

V letošním roce se již bez mého vedení obešla a do soutěží na krajské úrovni se sama iniciativně zapojila moje bývalá studentka, letošní maturantka Milena Těžká. Obhájila pro gymnázium velmi hezké čtvrté místo. Tím jistě neudělala radost pouze sobě, ale přinesla také cenný výsledek škole.

 

Potěšila mě, stejně jako ostatní, kteří se pod mým vedením připravovali na soutěže, státní zkoušky a odváděli kus poctivé práce v hodinách během uplynulých dvanácti let. Děkuji za to. Do budoucna chci popřát všem studentům, ale také absolventům i kolegům, kteří "převezmou štafetu": hodně štěstí v osobním i profesním životě, úspěchy a především pevné zdraví!  bell


Šťastná třináctka
(Anderle Jan, PEK, 09.04.2013)
Zlín 2013Aktuálně přímo ze Zlína: Z MČR v grafických disciplínách (celostátní kolo, opis) si odnášíme splnění všech parametrů pro umístění! Dokonce jsme se probojovali do první poloviny výsledkové listiny (Duc Anh Mai, 13.).

Kouzla s klávesnicí na kraji
(Anderle Jan, PEK, 20.03.2013)

 

Budova školy

Karlovarský kraj, Dalovice,

19. březen 2013 -  Jejich talent je absolutně nezpochybnitelný a nepřehlédnutelný, snahu mají enormní a nervy železné. Nad rychlostmi, kterých dosahují, ostatní jen nevěřícně kroutí hlavou.

 

Řeč je o chebských písařích, kteří opět potvrdili, že v kraji nemají konkurenci. Važme si jejich výsledků. Krajská písařská elita Gymnázia Cheb si zaslouží naše velké poděkování, ocenění výkonu a respekt. Reprezentují nás (kraj, město i školu) skvěle - vyhráli jsme na celé čáře. Více informací i konkrétní výsledky naleznete dále v článku. AKTUALIZACE (26. 3. 2013): Máme nominaci, zúčastníme se celostátního kola!


Oborový týden v písárně
(Anderle Jan, PEK, 24.12.2012)

Vánoční ozdobaPřed Vánocemi se uskutečnil oborový týden i v písárně. Tým lidí se zabýval redakčními systémy, filatelií a vytvořil několik obrázkových pohlednic.

 

Mohli jste si pohlednice z našeho společného webu také poslat . Přejeme všem klidné svátky a úspěšný celý příští rok.


Dobré zprávy z Prahy
(Anderle Jan, PEK, 14.09.2012)
Důležitá informace o státních zkouškách (grafické disciplíny, psaní na klávesnici) se objevila na ministerském webu a na stránkách vzdělávacích ústavů. Legislativní problémy související s konáním zkoušek v minulém roce se začaly řešit. "Sdělení MŠMT ke státním zkouškám z psaní" podepsané ředitelem odboru vzdělávání Ing.  Tomášem Zatloukalem v.r. uvádím dále v článku.

Náš příspěvek k základnímu výzkumu
(Anderle Jan, PEK, 27.08.2012)

V závěru loňského školního roku jsme dosáhli krásného soutěžního úspěchu na poli vědy, a sice za přispění mnoha studentů, absolventů školy i lidí z řad veřejnosti.  Úspěch by se nedostavil bez enormního nasazení týmu a bez osobního rozhodnutí účastníků dlouhodobě podpořit správnou věc. Ve jménu Gymnázia Cheb se tak dohromady osmi projektům z různých oblastí výzkumu věnovaly jistě stovky hodin lidské práce. Vynaloženy byly značné finanční prostředky (z vlastních zdrojů účastníků), často vysoce kvalitní technika a tisíce hodin výpočetního času. Desítky našich počítačů (nikoliv školních) běžely většinou na plný výkon 24 hodin denně. Podpora trvala (a nepřetržitě stoupala) po dobu 8 měsíců. To vše proběhlo zcela na dobrovolné bázi a bez jakýchkoliv nároků na odměnu nebo slávu, bez účasti velkých firem. Soutěž samotná začala 1. října 2011 a skončila 31. května 2012.

 

(Písárna a "její lidé", říjen 2011) * Bylo nás jen pár, kteří jsme před necelým rokem stáli u zrodu týmu  lidí, neskrývajících nadšení pro vědecké bádání. Začínal jsem vlastně úplně sám. Obklopili jsme se však nakonec řadou příznivců (nejenom z České republiky). V učebně se zrodilo jakési mezinárodní minicentrum koordinace pro všechny zájemce o řešení otázek z různých oblastí, které si klade lidstvo od nepaměti. V dalším textu se k této skvělé zkušenosti s lidmi vracím, abych vám ji zprostředkoval. Bez ohledu na to, zda probíhá nějaká soutěž, kým jste a čím se zrovna zabýváte, se totiž do pomoci vědě můžete zapojit také!


Výkon hodný mistra
(Anderle Jan, PEK, 19.04.2012)
Velmi dobrá zpráva dorazila z krajského města. V Karlových Varech dnes skončilo celostátní kolo Mistrovství republiky v grafických předmětech. Právo obhajovat naše barvy v disciplíně opis si vybojoval reprezentant školy - Duc Anh Mai. V soutěži, kde je úspěchem i samotná účast, jsme letos obsadili 4. MÍSTO!

Gymnazisté se propsali k vítězství - aktualizováno
(Anderle Jan, PEK, 27.03.2012)

Rádi informujeme o skvělém výsledku, kterého opět dosáhli školní písaři během krajského kola soutěží v grafických disciplínách. Zopakovali tak dnes vynikající výkony, podobné těm v letech minulých. Ukazuje se, jak dobře mnozí naši studenti ovládají psaní deseti prsty, tuto pro život důležitou dovednost.

 

Aktualizace (4. 4. 2012): MÁME NOMINACI! V celostátním kole se tvrdé konkurenci postaví náš loňský bronzový medailista a letošní vítěz krajského klání - Duc Anh Mai ze septimy. Oficiální pozvání z Prahy dorazilo dnes. Samotná účast představuje úspěch a odměnu za dosavadní skvělé výkony. Přejeme hodně  štěstí a příjemný pobyt v Karlových Varech.


PEK - státní zkoušky 2011
(Anderle Jan, PEK, 16.06.2011)
Včera u nás proběhly státní zkoušky za přítomnosti zkušebního komisaře z Karlových Varů. Dvouleté úsilí mnoha studentů kvint a třetího ročníku o zvládnutí desetiprstové metody psaní všemi deseti se tím do značné míry i formálně završilo. Věřme, že úspěšně. Spoustě lidí se u zkoušky jistě dařilo a psát dovedou. Jiní se mohou pokusit příští rok znova. Zájem o možnost prokázat zvládnutí desetiprstové metody psaní osvědčením o státní zkoušce, dokládá počet zapojených lidí. V době, kdy se téměř na každém pracovišti žádá efektivita při ovládání počítače, se není čemu divit.

Radost nekončí
(Anderle Jan, PEK, 01.05.2011)
Vyšší odborná škola a obchodní akademie ChotěbořRadujeme se z největšího úspěchu našich písařů v soutěžích, kterého jsme na Gymnáziu Cheb kdy dosáhli. V pátek jsme v Chotěboři získali bronzovou medaili v kategorii opis. Oba naši písaři (Mai Duc Anh a Luu Tran Viet) se odvážně postavili konkurentům z celé republiky. Postavili se tak těm, kteří představují špičku mezi středoškoláky u nás. Získanou třetí příčkou v celostátním srovnání se však Duc Anh Mai jednoznačně zařadil také mezi elitní písaře v celosvětovém měřítku. Česká škola má v tomto směru dobrou tradici. Získání medaile vždy představuje splněný sen.

Laťka opět posunuta - AKTUALIZOVÁNO
(Anderle Jan, PEK, 29.03.2011)
6. dubna 2011: Máme nominace !!! Čtěte ZDE. I v roce 2011 jsme se pustili do soutěžení. Naši zástupci si poměřili své síly, dostali zelenou od pořadatele krajské soutěže a po odeslání přihlášky jsme se ocitli na startovní listině krajského kola.  Sestava za Gymnázium Cheb doznala značných změn, zejména výrazně omládla. Jak vše dopadlo, se dozvíte dále v článku.

Psaní na klávesnici - úspěchy roku 2010
(Anderle Jan, PEK, 05.09.2010)
Dále v článku najdete malé ohlédnutí za minulým rokem nebo pár záběrů z prvního školního dne. V aule, během slavnostního zahájení, si užívali čerství držitelé vysvědčení o státní zkoušce své chvilky slávy a uznání.  Toho se jim dostalo od pedagogického sboru, ale i od spolužáků a přítomné veřejnosti. Stejného dílu pozornosti se dočkali také úspěšní reprezentanti školy na krajské a celostátní úrovni v soutěžní disciplíně opis.

Oznámení o úspěšné reprezentaci
(Anderle Jan, PEK, 06.05.2010)

Minulý týden (28. a 29. 4.) se uskutečnilo v Pelhřimově celostátní kolo Mistrovství České republiky v grafických disciplínách. Pořádala ho Obchodní akademie Pelhřimov. Nejlepší písaři ze všech škol z celé republiky se sjeli na místo konání, kde ukázali, co v nich je. My jsme se ve startovním poli rozhodně neztratili!


Celostátní kolo - máme nominaci
(Anderle Jan, PEK, 12.04.2010)

nominovanýS radostí oznamuji, že STÚ na svém webu zveřejnil nominace na Mistrovství ČR středních škol v grafických předmětech. Učinil tak na základě výsledků krajských kol, která proběhla v úterý 30. března ve všech krajích ČR. Celostátní kolo se uskuteční ve dnech 28. a 29. dubna 2010 v OA Pelhřimov a zúčastní se ho pouze nominovaní.

 

U nás můžeme mít velkou radost z toho, že jedním z nominovaných je i Mai Duc Anh z kvinty, který se tak může podívat mezi nejlepší písaře v republice. K takovému výsledku nezbývá než mu blahopřát, přihláška již do Pelhřimova doputovala ...


Nenašli jsme konkurenci
(Anderle Jan, PEK, 31.03.2010)
Mistrovství ČR v grafických předmětech (krajské kolo) jsme letos pořádali my. Náš domácí tým studentů obstál rozhodně na jedničku, podtrženou k tomu. V disciplíně psaní na klávesnici, do které se tradičně zapojujeme, jsme získali 1., 2., 3., 4., 6. a 7. místo. Děkujeme a GRATULUJEME VÁM, reprezentantům školy! Pokud jde o medailové pozice, jste absolutními vítězi. Více informací najdete dále v článku.

Mistrovství ČR v grafických předmětech
(Anderle Jan, PEK, 22.02.2010)
Aktuální informace: Jelikož se blíží termín konání soutěže, na střední školy v kraji byly rozeslány pozvánky a přihlášky. Do Chebu se 30. března sjedou nejlepší písaři z celého kraje a spolu s těmi, kteří dokonale ovládají textové procesory, budou usilovat o postup do celostátního kola. Přihlášky si můžete stáhnout.

Soutěže v grafických disciplínách na Gymnáziu Cheb
(Anderle Jan, PEK, 24.01.2010)

Termín krajských soutěží byl stanoven vzhledem k jarním prázdninám, velikonočním prázdninám a veletrhu fiktivních firem. Soutěž proběhne dne 30. března 2010. Těšíme se na všechny, kteří se zúčastní a soutěžícím přejeme úspěch. Sponzorské dary jsou vítány. Prosím také studenty, kteří se chtějí účastnit tohoto klání za naši školu, aby se mi neprodleně (do 14 dnů) ozvali v případě, že jsem s nimi dosud nemluvil.

 

Pozvánky zašleme na střední školy v kraji začátkem února - i s počty možných účastníků. Účastnit soutěže se nemohou studenti primy-kvarty osmiletých gymnázií. Na přihlášce je nutné uvést datum narození. Školám zašleme s přihláškou informaci o software, který je v učebnách a na jakých počítačích se bude soutěžit. (hardware). Soutěžící se tak budou moci rozhodnout, zda využijí vlastní nebo zapůjčené vybavení.

 

V případě potřeby mohou soutěžící použít vlastní klávesnici nebo jiný hardware. Používají-li vlastní klávesnici, musí si zajistit také vlastní redukci. Soutěžící se může zúčastnit libovolného počtu disciplín krajského kola, na MR pak pouze těch, na které je nominován. Tzn. soutěžící nominovaný v opise nesoutěží automaticky ve wordprocessingu nebo v korektuře textu, ve kterých nominován nebyl. Dále v textu se dozvíte pár informací o průběhu soutěže. Tento článek bude podle potřeby aktualizován.


Státní zkoušky PEK - vysvědčení
(Anderle Jan, PEK, 03.09.2009)
Milé studentky, milí studenti, od pátku je možné vyzvedávat si vysvědčení, která dorazila o prázdninách - do rukou jsem je dostal v září. Prosím vás, abyste, až si pro ně přijdete, netvořili fronty. Na vše je dost času - přistupujte ke katedře jednotlivě. Protože se občas stává, že je nutné některé údaje opravit, bude třeba, abyste si při převzetí důkladně zkontrolovali, zda odpovídají např. jméno, datum a místo narození. Doporučuji si přinést desky k uchování vysvědčení. Těším se na viděnou nejenom s úspěšnými, ale i s těmi, kteří by si svůj pokus rádi zopakovali letos. Informace se týká rovněž těch, kteří zkoušku vůbec nekonali. Můžete se zastavit a něco spolu vymyslíme. Dále v textu se vracím k výsledkům státních zkoušek. Jde o vaše další velké vítězství nad klávesnicí v uplynulém školním roce. Na závěr uvádím seznam všech těch, kteří zkoušku složili.

Naši písaři dostali šanci ukázat, co v nich je
(Anderle Jan, PEK, 17.06.2009)
Dnes v písárně proběhly státní zkoušky za přítomnosti zkušebního komisaře. Zúčastnili se jich  zejména studenti kvint a třetích ročníků, kteří letos ovládli desetiprstovou metodu psaní na klávesnici.

Vítězí pro nás na celé čáře, děkujeme jim!
(Anderle Jan, PEK, 31.03.2009)

Krajskou soutěž v grafických disciplínách letos uspořádalo Gymnázium Ostrov. Tradičně se tohoto klání účastní i reprezentanti Gymnázia Cheb. Ne na každé škole se daří připravit soutěžící s předpoklady úspěšně se probojovat k medailovým pozicím. Nebo alespoň splnit náročná soutěžní kritéria a vyslat do soutěže své zástupce. Naši studenti vše opět zvládli, byli vysláni ...  a ještě mnohem víc než to !!!


Skutečně velký úspěch - státní zkoušky, PEK
(Anderle Jan, PEK, 02.08.2008)
Koncem školního roku proběhly státní zkoušky z kancelářského psaní na klávesnici. Studenti, kteří se dobře připravili, mohli své schopnosti předvést a získat do života doklad o tom, že je mají. Více se dočtete dále v článku.

Státní zkoušky v písárně
(Anderle Jan, PEK, 11.06.2008)

Dnes proběhly na škole státní zkoušky za přítomnosti zkušebního komisaře z Karlových Varů. Dvouleté úsilí studentů kvint a třetího ročníku o zvládnutí desetiprstové metody psaní všemi deseti se tím do značné míry završilo, protože nyní nám již zbývá jen uzavření klasifikace. Mnohým se u zkoušky jistě dařilo, ostatní se mohou pokusit příští rok znova. Zvyšující se zájem o možnost prokázat svoji dovednost osvědčením o státní zkoušce dokládá fakt, že se letos zúčastnila převážná většina studentů kvint a těch, kteří si zvolili PEK ve třetím ročníku.


Hoši děkujeme !!!
(Anderle Jan, PEK, 18.03.2008)

18. března se v Karlových Varech uskutečnila krajská soutěž v psaní na klávesnici, kde obsadil naprosto vynikající 3. místo Martin Hanusek ze sexty. Martin dokázal obhájit své výborné výsledky od státních zkoušek z loňského roku i první místo ve školním kole, které suverénně vyhrál 3. března. Skvělým výkonem ho ale doplnil i další student šestého ročníku NG, a sice Duc Anh Nguyen - umístil se na skvělém čtvrtém místě. Získal tak pomyslnou bramborovou medaili. V soutěži se ani zdaleka neztratil naprostý nováček, naděje a posila našeho "týmu" do dalších let. Viet Luu Tran se teprve připravuje na státní zkoušku, ale umístil se již ve výsledkové listině na krajské úrovni. Tím dokázal, že je třeba s ním počítat do budoucna. 


Státní zkoušky, soutěže
(Anderle Jan, PEK, 09.09.2007)

Dále v textu najdete seznam studentů, kteří složili státní zkoušku v červnu 2007. Najdete tam i pár statistických dat. Vyzývám studenty, kteří se domnívají, že mohou obstát v obtížné konkurenci svých nejúspěšnějších kamarádů a spolužáků (rychlost kolem 300 a přesné psaní), aby se mi do konce října ozvali. Budeme se spolu připravovat na soutěže, máte-li zájem. Všem úspěšným studentům pak i touto cestou blahopřeji k jejich skvělému výkonu v loňském školním roce. Přeji Vám, abyste nový doklad o vzdělání - vysvědčení - v praxi využili. Vyzvedněte si zbývající vysvědčení u mne v písárně. Můžete to své předkládat kdekoliv, jako jeden z dokladů o vzdělání, kterým prokážete, že umíte něco navíc. Vážím si celkově vynikajícího, ba co více: na naší škole opravdu mimořádného výsledku (celkem uspělo 43 lidí a všichni zvládli opis i písemnost !!!). Dokazuje to, že se i nad rámec svých školních povinností dokážete poprat o dobré výsledky a nakonec jich i dosáhnout. Zvláštní houževnatost pak prokáže ten, kdo se pod mým vedením pokouší podruhé nebo po studijním pobytu v zahraničí. Nevěšte hlavu a zkoušejte to znova, když se něco nedaří. Děkuji za Vaši práci v uplynulých letech, jsem hrdý na to, že jsem Vás mohl učit. Těším se na další naše setkávání.


Soutěžení - rychlé a přesné psaní
(Anderle Jan, PEK, 07.01.2007)
Zájemci, ozvěte se do konce ledna.

Projekt digitalizace
(Anderle Jan, PEK, 21.12.2006)
Téma předvánočního týdne (PEK) bylo Digitalizace a mohli se zúčastnit studenti (i bývalí) předmětu PEK - kvint a vyšších ročníků NG, 3. a 4. ročníku VG. Převáděli jsme méně známé literární dílo z tištěné podoby, tvořili elektronickou knihu. Vzniklý elektronický text bude dále publikován na internetu. V rámci práce se studenti seznámili s existencí elektronických knih a souvisejících projektů, s jazykem, který se používal v 18. a 19. století (ČJ), zopakovali si učivo PEK (opis), IVT (práce s textem v textovém editoru, scanování, úprava obrázků) a vybraným studentům tato praxe pomohla k přípravě na státní zkoušku či soutěže (grafická disciplína opis). Zvolený text tematicky spadá do oblasti z historického hlediska významné pro český národ a představuje obraz dějin, jak byl podáván literaturou kolem roku 1900 (vazba na učivo dějepisu). Výsledek naší práce najdete na stránce projektu. Postupně tam ještě přibudou některé další informace. Samotná kniha je přepsána a prošla první korekturou. Rovněž jsme ji naskenovali.

Poděkování a informace o výsledcích
(Anderle Jan, PEK, 04.04.2006)
Úspěch v krajském kole Mistrovství České republiky žáků středních škol v grafických předmětech v kategorii psaní na klávesnici


Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist