Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Tisková zpráva
Vydáno dne 03. 01. 2007 (2676 přečtení)TISKOVÁ ZPRÁVA O PRŮBĚHU PROJEKTU
Vzdělávání ICT koordinátorů a centrum e-learningu

Gymnázium v Chebu zahájilo v listopadu 2006 projekt Vzdělávání ICT koordinátorů a centrum e-learningu, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu. Dvouleté studium formou e-learningu zahájilo 76 učitelů z Karlovarského a přilehlých regionů ČR. Kurz připravil a vede zkušený tým erudovaných odborníků - vybraných učitelů středních a vysokých škol, kteří se již mnoho let zabývají distančním vzděláváním s podporou e-learningu.
Další vzdělávání učitelů je určeno vybraným pedagogům - budoucím ICT koordinátorům, kteří by následně měli na svých školách účinně podporovat zavádění moderních komunikačních a informačních technologií do školní praxe. V úvodních lekcích se frekventanti vydali do virtuálního světa e-learningu. Zabývali se teoretickými aspekty fenoménu e-learning a také realitou realizace e-learningového vzdělávání. Dozvěděli se, co je e-learning, jak psát distanční text pro e-learningové studium, jak pracují tutoři a manažeři studia, jak motivovat studující, jak funguje e-learningové vzdělávání v zemích Evropy a v ČR, zda je e-learning efektivní a zda jej lze funkčně využívat pro vzdělávání ve školách a mnoho dalšího.
Tým odborníků přechází ve výuce postupně na řízené samostudium a podporuje účastníky dalšího vzdělávání všemi dostupnými prostředky.

Realizované studium je názornou ukázkou toho, jak Evropský sociální fond investicemi do lidských zdrojů napomáhá rozvoji zaměstnanosti podporou zaměstnatelnosti, podnikatelského ducha a vytváření rovných příležitostí.

RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara, manažer projektu
ESF
( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist