Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

VÝSLEDKY XII. MEZINÁRODNÍ ASTRONOMICKÉ OLYMPIÁDY
Vydáno dne 11. 10. 2007 (3148 přečtení)

Gratulujeme studentu naší školy, Truong An Nguyenovi,

který přivezl z IAO čestné uznáníV neděli 7. října 2007 přiletěla zpět do České republiky pětičlenná skupina žáků, která poprvé v historii zastupovala Českou republiku na Mezinárodní astronomické olympiádě (IAO).
Českou reprezentaci na Mezinárodní astronomickou olympiádu tvořilo pět řešitelů Astronomické olympiády, kteří nejen dobře obstáli v celostátním finále české Astronomické olympiády, ale také prošli soustředěním finalistů na hvězdárně ve Valašském Meziříčí, kde se zájemci o reprezentaci v zahraničí připravovali a kde nakonec byli vybráni ti nejlepší.
Do delegace ČR byl na základě dosažených výsledků nominován také student naší školy Truong An Nguyen.

Letošní XII. Mezinárodní astronomická olympiáda se konala na Krymu na Ukrajině. Účastníci olympiády řešili teoretické a praktické úlohy ve dvou blocích 1.10. a 4.10. v prostorách školy v osadě Simeiz. 2.10. večer proběhlo pozorovací kolo, jehož cílem bylo prokázat znalosti aktuální hvězdné oblohy, provést a zpracovat jednoduchá pozorování. Před každým kolem probíhal překlad úloh do jazyků jednotlivých delegací, soutěžící mohli úlohy řešit buď ve svém jazyce nebo v jazyce anglickém, popřípadě ruském.
Na programu byly kromě soutěžních úloh také dva kulturní večery (mezinárodní a ukrajinský), exkurze na radioteleskop RT 22 v Simeiz, Krymskou astronomickou observatoř, exkurze do jeskyní Khosar a četné přehledové přednášky odborníků z Krymské astronomické observatoře (v anglickém jazyce).
Historicky první účast české delegace na XII. Mezinárodní astronomické olympiádě byla nečekaně úspěšná. ČR získala jedno vynikající druhé místo (stříbrnou medaili získal Jan Fait z Prahy), náš žák Truong An Nguyen, stejně jako ostatní řešitelé z České republiky, přivezl čestné uznání.

 

Česká republika tak se ctí obstála i v konkurenci států jako například Indie, Írán a Korea, které věnují přípravě a výběru studentů na mezinárodní soutěže podstatně větší pozornost. Celkem se XII. ročníku zúčastnilo 23 delegací (Moskevská správní oblast a Krymská správní oblast jsou oprávněny do IAO vysílat vlastní delegace) z 21 zemí: Arménie, Bulharsko, Bělorusko, Brazílie, Čína, Česká republika, Estonsko, Chorvatsko, Indonésie, Indie, Írán, Itálie, Jižní Korea, Kazachstán, Litva, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Švédsko, Thajsko a Ukrajina. Dohromady se XII. Mezinárodní astronomické olympiády účastnilo 114 soutěžících.

 

21_1192079266_delegace_cr_mao


Delegace České republiky na Mezinárodní astronomické olympiádě
Truong An Nguyen – čestné uznání (nahoře třetí zleva).


Ještě jednou gratulujeme studentu Truong An Nguyenovi a děkujeme mu za vzornou reprezentaci školy. Děkujeme také všem, kteří studenty na Astroolympiádu připravovali - zejména pak vyučujícícm prof. Dirlbeckovi, Ing. Hanzlíkovi a studentu 4.E Machoňovi.

 

Letošní ročník Astronomické olympiády je již pátý a jsou opět vyhlášeny kategorie pro žáky prim a sekund, žáky tercií a kvart nižšího gymnázia a letos poprvé byla otevřena kategorie pro studenty kvint a sext vyššího gymnázia, resp. 1. a 2. ročníku čtyřletého cyklu.
Veškeré informace o Astronomické olympiádě najdete na http://olympiada.astro.cz . Pátý ročník je na začátku a doufáme, že i letos bude dodržena tradice mimořádné aktivity a dosažených úspěchů žáků naší školy!


Jaroslav Kočvara,
ředitel školy( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist