Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

ASTRONOMICKÁ OLYMPIÁDA FINÁLE 5. ROČNÍKU
Vydáno dne 04. 06. 2008 (2788 přečtení)

Studenti Gymnázia Cheb nechyběli!

 

Cílem Astronomické olympiády je nejen napomáhat vyhledávání talentovaných žáků, ale především podpora zájmu o astronomii a přírodovědné obory. (pokračování v článku...)21_1212559260_astronomicka_olympiada_logo

 

Astronomická olympiáda je v průběhu školního roku rozdělena do tří kol. První kolo probíhá formou teoretického testu jako školní. Z něho pak postupují ti, kteří byli úspěšní, do druhého kola, které je korespondenční. Zde jsou již řešeny náročnější úlohy a soutěžící studenti musí také uskutečnit praktická pozorování hvězdné oblohy. Pouze ti nejlepší jsou pak vybráni do závěrečného celostátního finále.

 

Konečné výsledky celostátního finále AO kategorie C, D pro 1. - 2. ročníky SŠ

(Hvězdárna a planetárium Johanna Palisy Ostrava, 23. 5. 2008)

 

Předchozí ročníky AO byly určeny pouze žákům základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Letos poprvé se soutěžilo v kategorii C-D, která je určena studentům prvních a druhých ročníků středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Nároky na teoretické znalosti a dovednosti v řešení příkladů a úloh v této kategorii jsou již opravdu vysoké!

 

 

Pořadí

Jméno

Škola

7.

Nguyen Truong An

Gymnázium

Cheb

 

 

Gratulujeme našemu studentovi, který již v loňském roce reprezentoval ČR na mezinárodní AO, a děkujeme za vynikající reprezentaci své školy, našeho města a regionu!

 

 

Konečné výsledky celostátního finále AO kategorie E, F pro 6. - 7. třídy ZŠ, resp. primy a sekundy osmiletého gymnázia (Štefánikova hvězdárna Praha, 30. 5. 2008)

 

V prvním kole letošního, pátého ročníku AO kategorie E, F a G, H (určené pro žáky ZŠ, resp. nižšího stupně osmiletého studijního programu gymnázia) se sešlo 5 771 prací z celkem 180 škol a institucí. Do druhého (korespondenčního) kola postoupilo 4 305 žáků, ze kterých 49 nejlepších dorazilo na finále do hlavního města Prahy. Zatímco finalisté z 8. a 9. tříd řešili úlohy na Akademii věd, žáci 6. a 7. tříd se sešli na Štefánikově hvězdárně na pražském Petříně.

Svým umístěním velmi příjemně překvapil student sekundy B našeho gymnázia, teprve dvanáctiletý(!), Václav Čamra, který v konkurenci pětadvaceti finalistů dosáhl skutečně velmi pěkného výsledku.

 

 

Pořadí

Jméno

Škola

10.

Václav Čamra

Gymnázium

Cheb

 

 

Za vzornou reprezentaci gymnázia, města Cheb a Karlovarského kraje mu děkujeme a k dosaženému úspěchu upřímně blahopřejeme!

 

Děkujeme a gratulujeme samozřejmě i vyučujícím fyziky a dalším, kteří se podíleli na organizaci AO a na přípravě a motivaci studentů do soutěže.

 

Páteční odpoledne absolvovali všichni finalisté společný program ve slavnostních prostorách budovy Akademie věd na Národní třídě v centru Prahy. Byla to přednáška docenta Zdeňka Mikuláška z Masarykovy univerzity v Brně na téma Kdy nás Slunce zahubí? (Lze tomu předejít? Zachrání nás sluneční lžička?). V sobotu 31. 5. pokračovalo finále Astronomické olympiády exkurzí na observatoř Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově u Prahy. Účastníci finálového kola Astronomické olympiády si prohlédli odborná pracoviště, včetně kopule s největším dalekohledem u nás o průměru zrcadla 2 m, a besedovali s našimi předními odborníky.

Případné další podrobnosti naleznete na webu http://olympiada.astro.cz/ nebo http://planetarium.vsb.cz/

 

 

 

Jaroslav Kočvara

ředitel školy

 

 

Finalisté letošního ročníku Astronomické olympiády u Ondřejovského teleskopu, který, s průměrem hlavního zrcadla 2 metry, je největším dalekohledem v ČR. (Václav Čamra jako první zprava.)

 

 

Student chebského gymnázia přebírá v prostorách Akademie věd ČR v Praze diplom za 10. místo ve finále AO.

 

 

Přednáškový sál Štefánikovy hvězdárny v Praze byl dějištěm finále 5. ročníku Astronomické olympiády kategorie G, H pro 6. - 7. třídy ZŠ, resp. primy a sekundy osmiletého gymnázia.( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist