Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

GYMNÁZIUM CHEB vás zve na výpravu do vesmíru
Vydáno dne 14. 02. 2014 (2576 přečtení)

Zúčastněte se dobrodružství poznání

navštivte Jarní školu astronomie a fyziky 

 

V týdnu od pondělí 3. března až do pátku 7. března 2014 proběhne v Jazykovém a komunikačním centru (JaKoC) Gymnázia Cheb akce na podporu a popularizaci vyučování přírodovědných předmětů (zejména fyziky, astronomie, geografie a biologie) Jarní škola astronomie a fyziky. JŠAF se koná v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji.

Přestože je akce primárně určena žákům Gymnázia Cheb, nic nebrání přítomnosti dalších zájemců z jiných škol (žáků i učitelů), které srdečně zveme k účasti na vybraných přednáškách a cvičeních nebo i na celé JŠAF (kapacita Goethovy auly JaKoC je 200 osob).
Absolventům celého cyklu (nebo alespoň jeho podstatné části) bude vydáno osvědčení.KOSMOLOGIE (prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.)
Významný astrofyzik (obor teoretická fyzika). Vyučuje na FEL ČVUT a na FJFI ČVUT Praha. Vynikající popularizátor vědy.VZNIK ŽIVOTA NA ZEMI (prof. RNDr. Václav Pačes, DrSc. dr. h. c)
Špičkový biochemik. V letech 2005–2009 předseda Akademie věd České republiky. Od roku 2010 je předsedou Učené společnosti České republiky. Přednáší na VŠCHT v Praze, mezi jeho působiště patřily Yaleova univerzita, univerzity v Chicagu, Seville a v Bristolu.MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE (Ing. Marcel Grün)
Astronom a spisovatel v oblasti astronomie a kosmonautiky. V současnosti ředitel Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy. Po Marcelu Grünovi je pojmenována planetka 10403 Marcelgrün.

 

 

OBRÁZKY Z VESMÍRU - VĚDA NEBO UMĚNÍ? (Ing. Martin Fuchs)
Zkušený popularizátor astronomie. Odborný pracovník ředitel Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy.ŘEŠENÍ ÚLOH ASTRONOMICKÉ OLYMPIÁDY (Mgr. Pavol Habuda)
Astronom. Absolvent MFF UK Praha. Nyní odborný pracovník Oddělení pro vnější vztahy a propagaci MFF UK.HVĚZDNÉ CHARAKTERISTIKY (Lumír Honzík , Bc. Ondřej Trnka)
Zkušení popularizátoři astronomie. Ředitel Hvězdárny a planetária Plzeň; zástupce ředitele Hvězdárny a planetária Plzeň.ASTRONOMICKÉ ÚLOHY A KATALOGY
NEDOKONALOST LIDSKÉHO OKA (PhDr. Ing. Ota Kéhar)

Doktorand oboru Teorie vzdělávání ve fyzice Oddělení fyziky Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Absolvent Fakulty elektrotechnické a Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Úzce a úspěšně spolupracuje na popularizaci vědy s Akademií věd ČR.ZDROJE ENERGIE HVĚZD
NAŠE GALAXIE
KEPLEROVY ZÁKONY
(RNDr. Miroslav Randa, Ph.D.)

Odborný asistent Oddělení fyziky Fakulty pedagogické ZČU v Plzni. Absolvent MFF UK Praha. Autor velmi podařených a úspěšných učebnic fyziky a multimediálních učebních textů astronomie. Odborný redaktor časopisu Školská fyzika. Člen ÚV Fyzikální olympiády a garant Astronomické olympiády.Přehled přednášek je uveden také v příloze (pdf, 54.3 kB). Přednášejícími na JŠAF jsou špičkoví čeští vědci a odborníci a vynikající popularizátoři přírodních věd.


Přihlášky směřujte na Mgr. Jana Dirlbecka (tel.: 605 317 172, e-mail: dirlbeck@gymcheb.cz) nebo Mgr. Miroslava Stuláka (tel.: 603 501 909, e-mail: stulak@gymcheb.cz). Přejeme jen příjemné dny a velmi se těšíme na setkání v Chebu.

 

 

Za organizátory JŠAF

RNDr. Ing. Jaroslav Kočvara
ředitel Gymnázia Cheb( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist