Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Mrazivé dojmy. Maratonská štafeta jede do Bruselu!
Vydáno dne 08. 05. 2017 (2887 přečtení)

Během maratonského víkendu se v Praze děly velké věci. Náš běžecký tým stál na stupních vítězů a slávu chebského gymnázia bude šířit i v „hlavním městě Evropy“. Chcete-li se dozvědět více, čtěte dále.

Při pražském maratonu nemrzlo. Jeho atmosféra je ale tak fascinující, že všem běžcům i divákům, fandícím podél trati, běhá mráz po zádech… Součástí maratonského víkendu je navíc i mnoho doprovodných akcí, jichž jsme se mohli zúčastnit, takže to fakt stálo za to. Účastníci naší pražské mise vám své dojmy jistě rádi sdělí a možná vás tím namotivují pro příští rok.

Finále Juniorského maratonu se letos zúčastnilo celkem 33 škol. Stejně jako vloni jsme skončilli v polovině výsledkové listiny, což je vzhledem k účasti sportovních gymnázií a dalších středních škol se sportovním zaměřením velký úspěch. Pochvalu zaslouží samozřejmě všichni členové naší štafety, ale zvláště chci za obětavost při reprezentaci školy vyzdvihnout dívky a maturanty.Štafeta Gymnázia Cheb běžela v tomto pořadí: Karel TyrpeklOndřej Pavelka Markéta Petrikovičová Filip Schödel Aneta Tiralová Matěj Cintl Daniela Trpáková Lukáš Varga Richard Vaněk Ladislav Šinka. Rád bych zde připomněl, že na postupu do celostátního finále se v krajském kole významně podíleli i František Hurt a Filip Slanina, ale pražského závodu se ze studijních a zdravotních důvodů nemohli zúčastnit.

Závod byl krásný, to nejlepší se však odehrálo až po něm. Jak už vidíte na fotce, držíme v rukou nečekanou trofej: poukaz na výlet do Bruselu pro celý tým! Měli jsme totiž neuvěřitelné štěstí a byli vylosováni ze všech zúčastněných týmů. Takže se těšíme na nečekaný zájezd i na to, jak si po prohlídce historických památek, turistických atrakcí a institucí EU i NATO půjdeme místo baštění belgické čokolády společně zaběhat :-).

 Závěrem: Stát na Staroměstském náměstí na stupních vítězů, kde chvíli před vámi stáli nejlepší afričtí i čeští maratonci, to se nestává každý den. Vlastně se to nestává nikdy, pokud nejste v přízni běžeckých božstev. Čím jsme si ji právě my zasloužili? Nevím. Napadají mě jen dva důvody: běžecká poctivost (řada předchozích republikových finále) a losovací připravenost (jeden lísteček měnící naše osudy…:-)).

 

Milan Kůtek( Celý článek | Autor: Kůtek Milan | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist