Gymnázium Cheb

Export článků
pilotní škola kin-ballu

pilotní škola kin-ballu

Stříbro v celostátním finále 39. ročníku SOČ!
Vydáno dne 14. 07. 2017 (1354 přečtení)

 

Ve dnech 16. - 18. června 2017 se na VOŠ ekonomické a zdravotnické v jihomoravských Boskovicích konala 39. celostátní přehlídka prací soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ). Letos se soutěže zúčastnili autoři dohromady 1 498 odborných prací (v celkem osmnácti soutěžních oborech http://www.soc.cz/obory-soc/) ze středních škol a gymnázií z celé České republiky, z nichž 286 se probojovalo do celostátního kola. Studenti prezentovali a obhajovali své odborné práce v diskusi s téměř stovkou porotců (pedagogů středních škol, vědeckých pracovníků akademie věd a především vysokoškolských učitelů).

 

Už jen postup do celostátního finále je vždy vynikajícím úspěchem. Naši školu na tomto celostátním finále reprezentovaly hned tři práce:
V soutěžním oboru Tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie práce autorů Jany Komůrkové, Lucie Krutinové a Tomáše Lenera s názvem Naučná stezka v areálu Gymnázia Cheb, která získala 11. místo.
V oboru Historie studentka Karolína Sochová s prací Tradice a zvyky v mém regionu pak obsadila celkové 10. místo.
V oboru Ekonomika a řízení pak zazářil student Jindřich Úlovec s prací Efektivita technické analýzy, který obsadil 2. místo a získal tak pomyslnou stříbrnou medaili. Kromě drobných věcných cen si Jindra Úlovec odvezl z Boskovic finanční odměnu v celkové výši 6 000 Kč.
(Cena hostitelské školy VOŠ a SŠ Boskovice a města Boskovic 2000 Kč, cena CZ.NIC 1000 Kč a konečně cena rektorky VŠE v Praze prof. Hany Machkové, CSc. 3000 Kč.)

 

Všem našim studentům upřímně gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia, města Cheb a Karlovarského kraje! 

 

Přejeme všem krásné prožití nadcházejících prázdnin a pevně věříme, že se s mnohými z vás setkáme příští rok na jubilejním 40. ročníku soutěže SOČ! (Celostátní přehlídku bude tentokrát zabezpečovat Slovanské gymnázium Olomouc za podpory Univerzity Palackého v Olomouci a dalších partnerů.)

 

Pokud vás zajímá nějaké odborné téma pro zpracování práce SOČ, můžete oslovit vaše vyučující nebo využít nabídky témat VŠ či AV ČR (viz http://www.soc.cz/temata-praci/ ). Pokud pracujete na SOČ z oboru chemie, fyziky, biologie či politologie máte také možnost využít služeb specializovaných konzultantů (viz http://www.soc.cz/konzultacni-strediska/ ).

 

Další informace naleznete na webových stránkách soutěže SOČ http://www.soc.cz/ .

 

 

 

 ( Celý článek | Autor: Kočvara Jaroslav | Informační e-mail Vytisknout článek )

Kontakty


  • Adresa:
Gymnázium Cheb, příspěvková organizace
Nerudova 2283/7
350 02 Cheb


  • Datová schránka:
m23mjrq

  • Telefon:
739 322 319
739 322 446
734 173 927

  • E-mail školy:
gymcheb@gymcheb.cz
Novinky
24.05.2017: Vernisáž závěrečných prací VV 6.A,B, 2.E
Srdečně zveme všechny učitele, studenty, rodiče a milovníky umění na vernisáž, která se uskuteční 12. června od 15:00 hodin v UVV.
ESF

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.

TOPlist